معرفی خودرو کامیونت

کامیونت یا کامیون کوچک، اتومبیل باری کوچک که میزان بارگیری آن ازیک تن ونیم تجاوزنمیکند( اسم ) کامیون کوچک ( معمولا ظرفیت آن از ۱/۵ تن متجاوز نیست ) .
(بارکش-Truck) یا کامیون کوچک گونه ای از کلاس خودروها است که می توان آن را حد فاصل بین یک وانت و کامیون دانست. تناژ بارگیری کامیونتها عموما از یک تن و نیم تا دوازده تن میباشد. این خودروها دارای یک اتاقک کوچک و ۴ یا ۶ تایر در دو محور می باشند. توزیع نیروی پیشران این خودروها اغلب از نوع چهار چرخ محرک می باشد. این خودروها که اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم در ژاپن ساخته شدند، در آن کشور Keitora به ژاپنی نیز نامیده می شوند و دسته ای از خودروهای کی را تشکیل می دهند. این خودرو در کنار خودرو ون کوچک دو کلاس از وسایل نقلیه پرکاربرد در کارهای خدماتی و بازرگانی خرد در ژاپن محسوب می شوند.

(بارکش-Truck)های ایسوزویی که در کشورمان مونتاژ و عرضه می شوند شامل سه مدل هستند: کامیونت ایسوزو ۵.۲ تن، (بارکش-Truck)ایسوزو ۶ تن و کامیونت ایسوزو ۸ تن.

کامیونت ایسوزو ۵.۲ تن

این (بارکش-Truck) وزنی برابر ۵۲۰۰ کیلوگرم دارد و در سال ۱۳۸۵ توسط شرکت بهمن دیزل در بازار داخلی کشورمان عرضه شد(بارکش-Truck)ایسوزو ۵ تن دومین کامیونت عرضه شده ایسوزو در کشورمان است. این (بارکش-Truck) مانند باقی محصولات شرکت ایسوزو با استقبال خیلی خوبی مواجه شد.

کامیونت ۵ تن ایسوزو برای مصارف درون شهری طراحی شده است و دارای کابین و اتاق بار کوچکی می باشد. از این (بارکش-Truck)ها برای کاربردهای باری یخچال کمپرسی جرثقیل و اتوبار نیز میتوان استفاده کرد. این (بارکش-Truck) به دلیل آپشن های مطلوب و قیمت گذاری مناسب میتواند رقیبی خوبی برای برندهای اروپایی موجود در بازار باشد.

کامیونت ایسوزو ۶ تن

شرکت بهمن دیزل پس از استقبال مناسب از (بارکش-Truck) های ایسوزو، در سال ۱۳۸۸ کامیونت ۶ تنی ایسوزو را به بازار عرضه کرد. این (بارکش-Truck) نیز از قدرت و ظرافت (بارکش-Truck)های قبلی ایسوزو بهره برده است و از گزینه های مناسب در بازار کشورمان محسوب می شود.

کامیونت ایسوزو ۸ تن

کامیونت ایسوزو ۸ تن با ظرفیت حمل بار ۵/۵ تن جزو (بارکش-Truck)های پرکاربرد در جهان می باشد. این کامیون اولین (بارکش-Truck) ایسوزو بود که توسط شرکت بهمن دیزل در کشورمان عرضه شد.
قدرت بالای موتور (بارکش-Truck) ایسوزو به همراه کیفیت بالای قطعات استفاده شده در آن، باعث محبوبیت بالای این محصول در کشورهای مختلف جهان شده است.