معرفی خودروی کراس دانگ فنگ H30

کراس دانگ فنگ H30  یک خودرو چینی است که اخیرا به سبد پربار محصولات ایران‌خودرو اضافه‌شده استو تاکنون توانسته به لطف تبلیغات فراوان، امکانات متنوع و طراحی خاص خود، پیش‌فروش بسیار خوبی را تجربه کند. دانگ‌فنگ موتور یکی از شرکت­‌های قدرتمند کشور چین محسوب می­‌شود. که فعالیت­‌های خود را از سال 1968 درزمینه تولید انواع وسایل نقلیه ازجمله اتوبوس و کامیون آغاز نموده است.

در سال 1394 شرکت ایران­‌خودرو اقدام به معرفی H30 کراس کرده و موفق شد به کمک تبلیغات فراوان، پیش‌فروش بسیار خوبی را تجربه کند. متأسفانه در این میان اغلب خریداران تصور می‌کردند که موفق به پیش‌خرید یک خودرو شاسی­‌ بلند مدرن شده‌اند. اما پس از فرارسیدن موعد تحویل، به توانایی بالای واحد بازرگانی ایران‌خودرو و همچنین معنی واقعی کلمه «کراس» پی بردند، زیرا با خودرویی مواجه شدند که هیچ شباهتی به یک شاسی‌بلند نداشته و بیشتر شبیه به یک استیشن واگن و یا یک هاچبک بلندقد بوده است.

طراحی ظاهری

قبل از هر چیزی باید بدانید که شرکت دانگ‌فنگ شریک تجاری کمپانی پژو- سیتروئن (PSA) بوده. و به همین دلیل این خودرو محصول ترکیبی این سه خودروساز محسوب می‌شود. پس از انجام توافقات اولیه، این شرکت‌ها تصمیم گرفتند تا با وسایلی که چندان برایشان اهمیت ندارد یک خودرو بسازند. در همین راستا کمپانی پژو تصمیم گرفت تا پلتفرم پژو 308 را که مدت‌ها در گوشه‌ای رهاشده بود،

با پیشرانه از دور خارج‌شده پژو 206 (TU5) ترکیب کند و از این طریق بخش فنی کار تمام‌شده به‌حساب می‌آمد. در مقابل دانگ­ فنگ هم تصمیم گرفت با ساخت بدنه‌­ای شبیه یک نیم‌دایره بزرگ چرخ‌دار، از زحمات پژو سپاس گذاری کند. بله این‌گونه بود که H30 کراس شکل گرفت! اگر بخواهیم کمی به دانگ فنگ H30 ارفاق کنیم، این خودرو در سگمنت J و در دسته‌بندی شاسی بلندهای کوچک قرار می‌گیرد.

اما در واقعیت همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، تقریبا ابعاد و ظاهر این خودرو با هیچ‌کدام از کلاس‌بندی‌های جهانی هماهنگی ندارد. به‌طوری‌که حجم کلی بدنه یادآور خودروهای هاچبک بوده اما ارتفاع سیستم تعلیق، باربند نصب‌شده روی سقف و فلاپ­های اطراف خودرو تداعی‌کننده خودروهای کراس اوور است.

در یک نگاه کلی به طراحی ظاهری H30 کراس،

می‌توان گفت که با یک خودرو ساده اما قدیمی مواجه هستیم که تنها بخش جالب نمای جلویی این خودرو، چراغ‌های زاویه‌دار و مه شکن‌های کرومی آن است. بخش جانبی این خودرو نیز به لطف استفاده از فلاپ‌های تیره‌رنگ پلاستیکی کمی جوان‌پسند به نظر می‌آید، اما بازهم سایز کوچک چرخ‌ها آزاردهنده است.

در نمای پشتی H30­ کراس با چراغ‌هایی عمودی مواجه هستیم که تا روی ستون­‌های انتهایی امتداد دارند و از این نظر یادآور محصولات کمپانی ولوو خواهند بود. درمجموع باید گفت گرچه زیبایی تعریفی نسبی دارد و ازنظر هر شخصی به گونه متفاوت معنا می‌شود. اما ازنظر نگارنده و عده زیادی از کارشناسان حوزه خودرو به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان به طراحی ظاهری این خودرو نمره قبولی داد.