معرفی خودروی کیا آپیروس

کیا آپیروس یک سدان نیمه لوکس است که در سال 2003 معرفی شد. و کیا در آن زمان اپیروس را پرچم‌دار محصولات خود می‌دانست. تولید اپیروس در سال 2010 متوقف شد و کیا تصمیم به جایگزینی آن با محصولات جدیدی چون کادنزا و K9 را به عنوان جایگزین آن معرفی نمود.

کیا اپیروس از سال 2008 وارد بازار ایران شد و به دلیل ظاهر جذاب، آپشن‌های فراوان، سواری عالی و موتور قدرتمندی که داشت، مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفت و در مدت کوتاه حضور در ایران، به فروش بالایی دست پیدا کرد. طراحی اپیروس کمی ما را به یاد خودروهای آمریکایی می‌اندازد به ویژه در نمای عقب.

کیا آپیروس به نوعی رقیبی برای هیوندای آزرا و تویوتا کمری و هوندا آکورد به شمار می‌رود و اتفاقا همزمان با حضور اپیروس در ایران، هیوندای آزرا و تویوتا کمری هم شرایط خوبی را تجربه می‌کردند و به نوعی، رقابت جذابی میان این سدان‌های سایز متوسط شکل گرفته بود.

موفقیت اپیروس دلایل زیادی داشت از جمله کیفیت رانندگی بالا و موتور قدرتمند در کنار لیست کاملی از تجهیزات رفاهی. البته اپیروس یک نقطه ضعف داشت که به طراحی آن برمی‌گردد. طراحی ظاهری اپیروس به شکلی است که مشتریان جوان کمتر به خرید آن تمایل دارند و گزینه‌های دیگر را به اپیروس ترجیح می‌دهند.

بررسی خودروی کیا آپیروس

طراحی کابین اپیروس هم پیرو همان زبان طراحی است و گویی با یک خودرو تکامل یافته روبه‌رو هستیم. به طوری که طراحی کابین آن گویی چند سال جلوتر از زمان خود است. البته در داخل کابین کلیدهای فراوانی دیده می‌شود که ممکن است در ابتدا موجب سردرگمی شما شود ولی رفته رفته با عملکرد آنها آشنا خواهید شد.