معرفی خودروی کیا اپتیما

کیا اپتیما یک سدان سایز متوسط است که نسل اول آن در سال 2000 معرفی شد و در حال حاضر در چهارمین نسل به تولید می‌رسد. این نسل از اپتیما در سال 2016 معرفی شد و به نام اپتیما JF شناخته می‌شود و در نسخه‌های استاندارد و جی تی لاین توسط اطلس خودرو در بازار ایران عرضه شد.

این نسل از اپتیما در مقایسه با نسل قبلی که در سال 2013 فیس لیفت شد، تفاوت زیادی را تجربه نکرده و بیشتر شبیه به یک به‌روزرسانی است. علت این اتفاق، بدون شک موفقیت نسل قبلی است که موجب شد فروش آن به شکل تصاعدی بالا برود. اپتیما JF از نظر طراحی، حالت کلی خود را در مقایسه با مدل قبل حفظ کرده و تغییرات اندکی بر روی آن رخ داده است.

بررسی خودروی Kia optima

اپتیما در بازار ایران با یک موتور 2.4 لیتری 4 سیلندر عرضه می‌شود که قدرت آن به 185 اسب بخار و گشتاور آن به 241 نیوتن متر می‌رسد. اپتیما همواره به دلیل طراحی ظاهری جذاب و لیست کاملی از آپشن‌ها مورد توجه قرار گرفته و این مدل هم از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کیا اپتیما 2018 در مقایسه با نسل قبل تفاوت زیادی نکرده و کیا به دلیل موفقیت نسل قبلی تصمیم گرفته؛ همان زبان طراحی را در نسل جدید هم پیاده کند. در نمای جلو، جلو پنجره اختصاصی کیا به نام «Tiger Nose» دیده می‌شود و ورودی‌های هوای موجود بر روی سپر، کمی تغییر شکل پیدا کرده‌اند. در نمای جانبی رینگ‌های جدیدی را می‌بینیم که در دو نسخه استاندارد و جی تی لاین شکل متفاوتی دارند. اپتیما چند جایزه مختلف را در زمینه‌های مختلف برنده شده که یکی از آنها به دلیل طراحی خارجی است و از سوی موسسه IF اعطا شده است.

۴۷۵,۶۷۲ تومان
۷۹۰,۰۰۰ تومان
۸۶۵,۰۰۰ تومان
۸۹۰,۰۰۰ تومان
۹۱۵,۰۰۰ تومان
۹۶۵,۰۰۰ تومان
۱,۰۳۰,۰۰۰ تومان
۱,۰۸۶,۰۰۰ تومان