معرفی خودروی کیا کارنیوال

کیا کارنیوال که در بازار های جهانی این ماشین را با نام کیا سدونا میشناسند بزرگ ترین نماینده کیا در کلاس ماشین های MPV است که دومین نسل این ماشین در یک بازه زمانی دو ساله وارد کشورمان شد . Kia Carnival از سال 2014 سومین نسلش وارد بازار شد اما ما به بحث پیرامون نسل دوم ماشین که حد فاصل سال های 2008 تا 2010 در بازار ایران حضور پیدا کرد می پردازیم .

Kia Carnival یک ماشین جادار با 3 ردیف صندلی است که به راحتی میتواند 7 سرنشین را درون خود جای دهد . همیشه کامل بودن لیست امکانات و تجهیزات از ویژگی های بارز ماشین های کیا بوده است و Kia Carnival هم با توجه به مدل خود امکانات کاملی دارد که هر خانواده اهل مسافرتی را از خود راضی نگه می دارد .

در کیا کارنیوال به هر موردی که دقت کنید نشان میدهد که تا چه حد این ماشین خانوادگی است و به راحتی سرنشینان خود اهمیت می دهد به عنوان مثال نرمی و راحتی ماشین در طول مسافرت های بلند ، فضای جادار کابین و بار ، ایزوله بودن خوب کابین ماشین در برابر صدا و قدرت مناسب پیشرانه Kia Carnival همه گواه بر این موضوع هستند و خانوادگی بودن این ماشین را اثبات می نمایند .

بیشترین فروش این کلاس ماشین و عمده ترین طرفداران این ماشین ها در آمریکای شمالی هستند. و مینی ون ها کلاس خیلی شناخته شده ای برای بازار ایران نیستند، و Kia Carnival تنها نماینده این کلاس در داخل ایران است . کیا کارنیوال محاسن زیادی دارد ولی مانند همه ماشین ها ایراد هایی هم دارا می باشد. و عمده ترین نقطه ضعف Kia Carnival را میتوان دیفرانسیل جلو بودن این ماشین دانست، که با توجه به قدرت ماشین و ابعاد بدنه کیا کارنیوال چندان مناسب نیست .