معرفی خودرو گریت وال ولکس C30

گریت وال ولکس C30 یک سدان کوچک است که معرفی آن به سال 2010 بازمی‌گردد و کمپانی چینی گریت وال تولید آن را تا سال 2016 ادامه داد. این خودرو چینی در سال 1393 توسط راین خودرو وارد بازار کشورمان شد و باوجود تبلیغات نسبتا زیاد، نتوانست فروش بالایی را تجربه کند.

گریت وال یکی از کمپانی‌های با سابقه و خوشنام در کشور چین محسوب می‌شود و برند هاوال هم یکی از زیرمجموعه‌های آن به شمار می‌رود. ولیکس C30 در بسیاری از کشورهای جهان به فروش رسید و فروش نسبتا خوبی را هم تجربه کرد اما اوضاع در ایران کاملا متفاوت بود و عملا به یک پروژه شکست خورده تبدیل شد.

گریت وال ولیکس C30 توسط دیار خودرو وارد ایران شد و به هیچ وجه موفق نشد به فروش خوبی دست پیدا کند. طراحی ظاهری نه چندان خوب، قیمت بالا و خدمات پس از فروش نامناسب از مهم‌ترین دلایل این اتفاق بودند. تولید ولیکس C30 در سال 2016 در تمام جهان متوقف شد. البته گریت وال بیشتر تمرکز خود را بر روی تولید خودروهای شاسی بلند گذاشته و کمتر به خودروهای سدان توجه می‌کند.
گریت وال C30 تجهیزات رفاهی نسبتا خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از جمله آنها می‌توانیم به سیتسم صوتی مجهز به 6 بلندگو، ایموبلایزر، چراغ‌های جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع، کامپیوتر سفری، تهویه مطبوع اتوماتیک، آینه‌های جانبی تاشو برقی و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

گریت وال ولیکس C30 به یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر مجهز شده که قادر است 104 اسب بخار قدرت و 140 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این قدرت به وسیله جعبه دنده 5 سرعته دستی و یا 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. این قدرت چندان زیادی نیست اما برای به حرکت درآوردن این خودرو نسبتا کافی به نظر می‌رسد.