معرفی خودرو گک گونو GX5

در سال 2013-2014 بود شرکت گک گونو نمونه فیس لیفت این خودرو را با نام  GONOW GX5 به بازار عرضه کرد. همراه با ارائه این خودرو شرکت مرتب خودرو GX5 را به بازار ایران عرضه کرد.GX5 از نظر ظاهری تفاوت زیادی با G5 ندارد اما در قسمت فنی کمی بهینه شده است.

گک گونو برای این خودرو 3 مدل مختلف موتور در نظر گرفته است.دو موتور 2.4 لیتری و 2.0 لیتری بنزینی ویک موترو 2.5 لیتری دیزلی گزینه هایی است که گک گونو برای این خودرو عرضه کرده است.همچنین دو نوع جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک و 5 سرعته دستی وظیفه انتقال قدرت را به چرخ ها بر عهده دارند . شرکت مرتب خودرو موتور 2.4 لیتری را به همراه جعبه دنده اتوماتیک تیپ ترونیگ را برای عرضه در بازار ایران انتخاب کرده که کاملا هوشمندانه و منطقی می باشد.

پیشرانه 2.4 لیتری GONOW GX5 قدرتی معادل 137 اسب بخار و گشتاور 196 نیوتن بر متر در دور 2500 را تولید می کند .این موتور مانند دیگر خودرو های چینی موجود در ایران از تکنولوژی میتسوبیشی استفاده می کند. همانطور که در در قسمت قبل گفته شد قدرت این موتور توسط یک جعبه دنده تیپ ترونیک اتوماتیک 6 سرعته هیوندای به چرخ ها منتقل می کند. خودروی GX5 4WD بوده و قدرت به چهار چرخ خودرو منتقل می گرددو مکانسیم تغییر از حالت نرمال به چهار چرخ بصورت الکترونیکی می باشد. مصرف سوخت این پیشرانه در سیکل شهری برابر با 10.5 لیتر می باشد که برای این حجم کمی بالا می باشد.