معرفی خودروی BMW 118i

خودرو ی BMW 118i به عنوان یک خودروی هاچ بک در اندازه کراس اور شناخته می‌شود. که نوعی طراحی ترکیبی در آن دیده شده و می‌توان آن را طراحی فانتزی تعریف کرد. البته مقایسه کردن این خودرو با شاسی بلندهای سایز متوسط اشتباه است و حتی مقایسه آن با خودروهای هاچ بک معمولی هم نتیجه مناسبی ندارد.

به طور کلی در بررسی‌های بخش‌های مختلف این خودرو می‌توان؛ بالاترین نمره را به هماهنگی بین موتور و شاسی آن داد و پایین‌ترین نمره مربوط به سطح ایمنی خودرو است. البته این نمره‌ها در رده همین خودرو محسوب می‌شوند.

مشخصات خودروی BMW 118i

برای درک ویژگی‌های فنی این خودرو تنها تصور کنید که دارای یک موتور با حجم ۱۹۹۵ سی سی و چهار سیلندر و ۱۶ سوپاپ است. این موتور می‌تواند ۱۳۶ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و ۱۸۰ نیوتن متر گشتاور در ۴۲۵۰ دور در دقیقه تولید کند. گیربکس استفاده شده در بی ام و 118i از نوع ۶ دنده اتوماتیک است که حتی می‌توان ۶ دنده دستی سفارشی آن را نیز خرید. محور متحرک این خودرو از نوع دیفرانسیل عقب است و حداکثر سرعت آن ۲۰۸ کیلومتر در ساعت برآورد می‌شود.

بررسی خودروی BMW 118i

با توجه به شکل ظاهری آن تا حدود زیادی سلیقه‌ای است. اما به طور کلی طراحی خودرو نشان می‌دهد که برای قشر جوان گزینه محبوبی محسوب نمی‌شود. طراحی بدنه این خودرو به شکلی است که نسبت به هاچ‎بک‌های معمولی اندازه بزرگتری دارد. و می‌توان از آن به عنوان یک خودروی خانوادگی یاد کرد. از این خودرو نباید انتظار یک خودروی اسپرت را داشته باشید و بیشتر به عنوان یک خودروی آرام و عمومی شناخته می‌شود.

فضای داخلی کابین نسبتاً بزرگ است و سرنشین در آن احساس راحتی می‌کند. باید قبول کنیم که طراحی بی ام و 118i معمولی و ساده است، از لحاظ ایمنی و فضای کابین مناسب است و رانندگی با آن احساس دلنشینی دارد.