معرفی خودروی BMW 320i

BMW 320i -شاید معروف‌ترین سری BMW در جهان سری 3 باشد. خودرویی که در ابتدا وارد سگمنت خودرو‌های سدان اسپرت شد. و از نسل دوم آن به بعد، نسخه‌های چهار در خانوادگی آن نیز عرضه شدند. قدمت سری 3 بی ام و به سال 1975 باز می‌گردد. در حالی که کم کم همه به سراغ خودرو‌های کراس‌اوور و SUV می‌روند، به نظر دوران سلطنت خودرو‌های سدان به پایان رسیده است.

اما در همین شرایط هم هنوز خودرو‌هایی هستند که می‌توانند از شاسی‌بلند‌هایی که بازار را قبضه کرده‌اند پیشی بگیرند و دل خریداران را به دست بیاورند. BMW 320i یکی از همین خودرو‌ها است. این خودرو را می‌توان نسخه رام‌ترین نسخه بی ام و سری 3 دانست. که بیشتر خانواده‌ها و افرادی که به خودرو‌های لوکس بزرگ علاقه دارند را هدف گرفته است. بی ام و 320i ممکن است قوی‌ترین خودروی بی ام و نباشد، به هر حال خودروی چهار دری که برای یک خانواده طراحی شده است.

مشخصات خودروی BMW 320i

قرار نیست از نظر سرعت و قدرت با سوپراسپرت‌های خیابانی رقابت کند. اما به خودی خود هم عملکرد فنی BMW 320i دلنشین است. موتور این خودرو 182 اسب‌بخار قدرت دارد و ظرف مدت 7.3 ثانیه از صفر تا صد کیلومتر شتاب می‌گیرد. از اعداد و ارقام که بگذریم، عملکرد فنی این خودرو هنگام رانندگی خودش را نشان می‌دهد. به خصوص زمانی که حالت اسپرت خودرو فعال باشد، سواری نرم، راحت و چاپکی دارد.

حداکثر گشتاور 270 نیوتن‌متر در کنار استفاده از سیستم انتقال قدرت استپ‌ترونیک فوق‌العاده قدرتمند، همیشه توان و نرمی کافی برای راننده فراهم می‌کند. صدای موتور به خصوص در دور موتور‌های بالا دلنشین است. این موتور قوی‌ترین موتور بی ام و نیست، ولی قطعا یکی از بهترین‌های آن است. زمانی که در سال 2012 سری 3 عرضه شد، این خودرو توانست در آزمون‌های ایمنی NCAP اروپا پنج ستاره دریافت کند. هنوز هم مدل‌های جدید این خودرو در صدر گزینه‌های ایمن نهاد‌های مختلف از جمله موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا است.