معرفی خودروی ٰBMW 650i

BMW 650i -گرن‌کوپه رقیب بسیار دست و پاگیری برای مرسدس بنزCLS وپورشه پانامرا است. هرسه متعلق به یک کلاس قرار دارند و برندهای آنها در یک کشور است. اگر بخواهیم بازارهدف گرن‌کوپه را برمبنای سری6 نسل قبلی شناسایی کنیم باید بگوییم شما در بازاریابی به شکست خواهید خورد. سری6 نسل قبلی که تعداد قابل توجهی از آن در این چندسال اخیر وارد کشور شد . و طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرد بیشترین خریدارانش را جوانان شامل می‌شدند.

اما شما گرن‌کوپه را باید ایده‌آل‌ترین سری تولیدی لوکس و اسپرت BMW برای تمام سنین درنظر بگیرید. زیرا سری7 بسیار لوکس و تجملی طراحی شده از آن نمی‌توان در هرجایی استفاده کرد. سری5 نیز با پیشرانه 6سیلندر خود بیشتر به عنوان یک خودروی اسپرت به حساب می‌آید تا لوکس. نمی‌توان با این مدل به دوستان از نظر لوکس بودن اتومبیل فخر بفروشید.

اما شما در BMW 650i گرن‌کوپه همه چیز را در اختیار دارید.یک پیشرانه کاملاً قدرتمند با بهترین امکانات رفاهی و ایمنی. به خاطر قیمت بالای این خودرو در بازار ایران بیشتر تاجران جوان و یا ثروتمندان بالای45سال به سراغ آن می‌روند. این خودرو با کد F06 درسال 2012 معرفی و یک سال بعد وارد بازار جهانی شد.

طراحی ایرانی، شاهکار باواریایی

نادر فقیه زاده این خودرو را طراحی کرده است. او یکی دیگر از ایرانیان موفق در دنیا است. متولد 1355 در تهران است. حضور پدر وی در کنسولگری ایران در کشور آلمان باعث شد تا وی به همراه خانواده در سال 1365 به این کشور مهاجرت کنند. وی توانست مدرک فوق لیسانس خود در زمینه طراحی خودرو از دانشگاه فورتزهایم آلمان دریافت کند. فقیه زاده در سال 2001 به دعوت کریس بنگل مدیروقت دپارتمان طراحی پیشرفته BMW وارد این شرکت شد.

البته وی در همان سال از شرکت پورشه نیز دعوت نامه داشت اما به‌خاطر علاقه به طراحی BMW این شرکت باواریایی را انتخاب کرد. نادرفقیه‌زاده طراح ایرانی اولین پروژه مهم خود را در بخش طراحی داخلی سری7 انجام داد. بعد از آن پروژه سری6جدید توسط وی طی 3سال به طول انجامید. طراحی که باعث شده تا سری 6 جدید رگه‌های لوکس، اسپرت و عضلانی بودن را در خود جای دهد.

دقیقاً همان هدفی که فقیه زاده دنبال می‌کرد و به آن رسید. البته نادر فقیه زاده به طراحی سری 6 قانع نیست و در حال حاضر برروی پروژه طراحی بدنه سری7 جدید کار می‌کند.