معرفی خودروی BMW X3

BMW X3 -به تازگی فیس لیفت ب ام و X3 وارد بازار شده است. برای افرادی که یک SUV کوچک با قابلیت های اسپرت را طالب هستند، ب ام و X3 یک گزینه ایده آل و مناسب است. کابین این مدل نسبت به رقبای هم کلاس خود، جادار و راحت بوده و ادوات مورد نیاز راننده، کاملا ارگونومیک طراحی شده اند.

حتی فضای صندوق بار آن، نسبت به رقیب خود یعنی مرسدس بنز GLK اندکی کاربردی تر به نظر می رسد. سواری X3 چندان نرم و آرام نبوده، اما همین ویژگی باعث شده تا  پایداری آن بر سطح مسیر، خوب و رضایت بخش باشد و حس رانندگی با یک SUV اسپرت را به شما القا کند.

از دیگر ویژگی های این مدل می توان به شتاب گیری قابل توجه (خصوصا در مدل بی ام و 35i) و تنوع مناسب تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی اشاره کرد.

مشخصات خودروی BMW X3

ب ام و X3 یک شاسی بلند آلمانی است که نسل اول آن در سال 2003 معرفی و روانه بازار شد. نسل نخست X3 با کد بدنه E83 شناخته می‌شد و به بازار ایران هم راه پیدا کرد. البته در آن زمان قانونی مبنی بر منع واردات خودروهای با حجم موتور 2500 سی سی و بالاتر وجود نداشت و X3 با دو موتور 2.5 و 3.0 لیتری وارد بازار ایران شدند.

اما تولید نسل اول ب ام و X3 تا سال 2010 ادامه پیدا کرد و پس از آن و از سال 2011، ب ام و X3 وارد نسل دوم شد. نسل دوم نخستین بار در سال 2010 در نمایشگاه خودرو پاریس به معرض دید عموم آمد و با کد F25 روانه بازار شد. و ب ام و تولید آن را به کارخانه واقع در کالیفرنیا آمریکا واگذار کرد.

نسل دوم در سال 2014 یک به‌روزرسانی یا فیس لیفت را تجربه کرد و با تغییراتی در ظاهر همراه شد. مهم‌ترین این تغییرات در چراغ‌های جلو، جلو پنجره، گلگیرهای جلو و عقب و نیز تغییراتی در کابین بودند که با زبان طراحی جدید ب ام و همخوانی بیشتری دارند.