معرفی خودروی ٰBMW X6

BMW X6 یک کراس اوور سایز متوسط لوکس است که نسل اول آن در سال 2008 و با کد اتاق E71 معرفی شد و در حال حاضر در دومین نسل به تولید می‌رسد. معرفی نسل اول ایکس6 به سال 2007 بازمی‌گردد، جایی که ب ام و در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از کانسپت آن رونمایی کرد و سرانجام در سال 2008، نسخه نهایی آن را معرفی نمود. ب ام و X6 ابعاد بزرگی دارد و به دلیل طراحی ظاهری گیرا، در ایران به اصطلاح «کرگدن» نامیده می‌شود.

X6 در بازارهای جهانی در نسخه‌های مختلفی عرضه می‌شود که دو مدل اصلی آن یعنی X6 35i و X6 50i توسط پرشیا خودرو در بازار کشورمان عرضه شد. به جز این دو مدل، دو نسخه M Power و اکتیو هیبرید هم در بازارهای جهانی قابل خریداری است. ب ام و X6 باوجود گذشت چندین سال از عمرش، همچنان به عنوان یکی از گران‌ترین خودروهای بازار شناخته می‌شود و با قیمت بسیار بالا در بازار به فروش می‌رسد.

مشخصات خودروی BMW X6

ب ام و X6 یک کراس اوور سایز متوسط لوکس است که نخستین بار در سال 2008 معرفی شد و اکنون هم در نسل دوم بر روی خط تولید قرار دارد. بد نیست بدانید نسل دوم X6 در سال 2015 معرفی شد. این مدل تغییراتی را در مقایسه با نسل اول تجربه کرده اما فرم کلی خودرو حفظ شده است. کمپانی ب ام و برای طراحی X6 از خودروهای شاسی بلند در کنار روح کوپه در محصولات خود استفاده کرده:

و به این ترتیب، یک کلاس جدید را در خودروهای آن زمان به وجود آورد. این کلاس به عنوان شاسی بلند کوپه شناخته می‌شود که با حفظ کارایی یک شاسی بلند، ظاهر اسپرت و جذابی را هم ارائه می‌دهد. طراحی X6 بر عهده «پیر لکلرک» بود و این شاسی بلند جذاب در نهایت در سال 2007 وارد خط تولید شد.