معرفی خودروی BMW Z4

BMW Z4 – بی ام و از خودروی جدید خود که مبتنی بر این پلت فرم مشترک ساخته شده . در رویداد پبل بیچ کنکورد الگانس 2018 از نسل جدید بی ام و Z4 رونمایی کرده است. یکی از شکایات اصلی که مردم همیشه در مورد بی ام و دارند این است که؛ آلمان‌ها همیشه به کمترین میزان ممکن از عناصر طراحی مدل‌های کانسپت در محصولات نهایی و تولیدی استفاده می‌کنند.

مدل‌های تولیدی می‌بینیم که آن‌ها شباهت بسیار اندکی به مدل‌های کانسپتی دارند که مبتنی بر آن‌ها ساخته شده‌اند. این بار ولی اوضاع متفاوت است. بی ام و زدفور BMW Z4 مدل 2019 شباهت بسیار زیادی به مدل کانسپت دارد. کانسپتی که همه واقعاً عاشقش شده بودند. در واقع، Z4 جدید را شاید بتوان بعد از i8 تنها مدل بی ام و دانست که بیشترین شباهت را به مدل کانسپت خود دارد.

مشخصات خودروی ٰBMW Z4

ادرین فن هیدونک، سرطراح گروه بی ام و در زمان رونمایی از مدل کانسپت گفته بود: «کانسپت بی ام و Z4 رودستر پیش نمایشی از محصولی می‌باشد که در آینده قصد رونمایی از آن داریم.» او در این مورد کاملاً جدی بود.

خوشبختانه، Z4 جدید خودرویی نیست که فقط ظاهر زیبایی داشته باشد و زیر کاپوت هم این خودرو حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. این مدل که مبتنی بر همان شاسی تویوتا سوپرا جدید ساخته شده، در مقایسه با نسل قبلی خود سبک‌تر و قوی‌تر بوده و سواری پویاتری دارد.

این خودرو همچنین تقسیم وزن فوق العاده 50/50 دارد و در مدل M40i، به یک موتور شش سیلندر خطی 3 لیتری توربو مجهز شده است.

۴۸۳,۰۰۰ تومان