معرفی خودروی BYD S6

BYD S6 نخستین شاسی بلند ساخت کمپانی بی وای دی است که نخستین بار در سال 2010 در نمایشگاه خودرو گوانژو چین رونمایی شد و از سال 2011 بر روی خط تولید قرار گرفت. بی وای دی اس 6 در کشور چین به یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای شاسی بلند کشور چین تبدیل شد ولی به دلیل سیاست‌های نادرست شرکت واردکننده هرگز نتوانست موفقیت‌های خود را در ایران تکرار کند.

BYD S6 با ورودش به بازارخودروی ایران می توانست تهدیدی جدی برای رقبای هم وطن خود مثل جک اس5 وچری تیگو5 باشد ، ولی به دلایلی نامعلوم خیلی زمان برد تا ماشین byd s6 وارد بازار شود . بی وای دی اس6 با این مشخصات فنی و ظاهری می توانست به فروش خوبی دست یابد. تا به اینجای کارbyd s6 بازار را دو دستی به رقبای چینی قدرتمندش یعنی جک s5 و چری تیگو5 واگذار کرده است.

مشخصات خودروی BYD S6

بی وای دی S6 از یک موتور 2.4 لیتری 4 سیلندر بهره می‌برد که می‌تواند حداکثر قدرتی برابر با 160 اسب بخار و گشتاوری معادل 229 نیوتن متر تولید کند. این قدرت به وسیله جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک دو کلاچه تیپ ترونیک به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند.

بی وای دی اس 6 در بازار ایران رقبایی چون جک S5، چری تیگو 5، تیگو 7، هایما S7 توربو و هاوال H2 را در مقابل دارد که باتوجه به خدمات پس از فروش نامناسب و بازار دست دوم ضعیف، بی وای دی S6 شرایط خوبی را در بازار تجربه نکرد.

نکات مثبت بی وای دی S6

گیربکس 6 سرعته 2 کلاچه تیپ ترونیک -دید مناسب راننده-کیفیت ساخت قابل قبول

نکات منفی بی وای دی S6

بازدهی پایین پیشرانه-خدمات پس از فروش ضعیف-برند نا آشنا-ظاهر قدیمی-شتاب اولیه ضعیف-بازار دست دوم ضعیف

ایمنی بی وای دی S6

شاسی بلند چینی بی وای دی BYD موفق به کسب 5 ستاره ایمنی از موسسه چاینا انکپ شده است.