معرفی خودروی MVM 315

MVM 315 یکی از پرفروش‌ترین محصولات گروه صنعتی مدیران خودرو است،. 315H یک ماشین هاچبک شهری است که چهره نسبتا جذابی دارد و به ویژه در داخل کابین، رقبا را به چالش می‌کشد. کیفیت ساخت و مونتاژ وی ام 315 جدید چندان بالا نیست و در مدت زمان استفاده طولانی، با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شود از جمله ایجاد صداهای ناخوشایند و ورود صدا به داخل کابین.

مشخصات خودروی MVM 315

ام وی ام 315 جدید، از نظر آپشن‌های رفاهی و امکانات ایمنی در جایگاه متوسطی قرار می‌گیرد ولی در مقایسه با رقبای ایرانی، عملکرد بهتری دارد. کیفیت متریال به کار رفته درون کابین ام وی ام 315 چندان بالا نیست. این هاچبک با وجود ابعاد نه چندان بزرگ، فضای داخلی مناسبی را ارائه می‌دهد و حتی برای یک خانواده کم‌جمعیت گزینه مناسبی به شمار می‌رود. پیشرانه به کار رفته در ام وی ام 315 جدید 4 سیلندر است و 1497 سی سی حجم دارد. قدرت این موتور به 107 اسب بخار و گشتاور آن به 140 نیوتن متر می‌رسد. شتاب این ماشین در نوع خود قابل قبول است و ضعف آن در عبور از مسیرهای شیب‌دار تاحدودی برطرف شده است. 315H در مقایسه با رقبای هم‌وطن و نیز محصولات داخلی، عملکرد قابل قبولی دارد.

بررسی حودروی MVM 315

ام وی ام 315 جدید چند نقطه ضعف بزرگ دارد. یکی طراحی که البته ممکن است برخی از طرفداران، به آن علاقه‌مند باشند. دوم اینکه افت قیمت فاحشی دارد و خدمات پس از فروش مناسبی هم برای آن عرضه نمی‌شود. ام وی ام 315 فروش خود را بیشتر مرهون شرایط فروشی است که مدیران خودرو برای آن در نظر می‌گیرد اما قیمت آن در نسخه صفر کیلومتر کاملا غیرمنطقی است. در این بازه قیمتی، پژو 206 در نمونه های صفر کیلومتر و کم کارکرد و پژو 207 با جعبه دنده دستی انتخاب‌های به مراتب بهتری محسوب می‌شوند.

ام وی ام 315 به دلیل طراحی به‌روزتر و آپشن‌های بیشتر در مقایسه با رقیب فرانسوی خود یعنی پژو 206، توانست نظر عده‌ای از مشتریان را جلب کند. موتور به کار رفته در این خودرو، حجمی معادل 1.5 لیتر دارد و قادر است قدرتی معادل 107 اسب بخار و گشتاوری برابر با 140 نیوتن متر تولید کند. این قدرت به وسیله جعبه دنده 5 سرعته دستی به چرخ‌های جلو انتقال می‌یابد.

نکات مثبت ام وی ام 315

طراحی قابل قبول – طراحی داخلی به‌روز – امکانات رفاهی و ایمنی مناسب – مصرف سوخت اقتصادی – فضای مناسب برای سرنشینان

نکات منفی ام وی ام 315

گیربکس ناهماهنگ با پیشرانه – کیفیت ساخت نه چندان مطلوب – قیمت بالا در مقایسه با رقبا – نفوذ صدا به کابین به ویژه در دور موتور بالا