معرفی خودروی MVM X33

MVM X33

در سال 1389 مدیران خودرو با معرفی شاسی بلندی کوچک به نام x33 موفق شد تا بخشی بزرگی از بازار خوروهای شاسی بلند را در دست بگیرد، اما ضعف‌‎های بزرگی در بخش طراحی این خودرو وجود داشت باعث شد تا این شرکت تصمیم بگیرد با عرضه نسخه‌ای فیس لیفت مشکلات آن را بر طرف نماید. بخش اعظم تغییراتی که در این خودرو اعمال شده، شامل تغییرات نمای جلویی و تغییر داشبورد این خودرو بوده و بخش عقبی آن تقریبا دست نخورده باقفی مانده است؛ علاوه بر تغیراتی که در بخش طراحی این خودرو رخ داده است، امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی MVM x33 نیز مراتب کاملی شده که باعث می‌شود ام وی ام x33 جدید نیز مانند نسخه قبلی خود نتایج موفقیت آمیزی را در بازار شاسی بلند های کوچک بدست آورد.

بررسی خودروی MVM X33

طراحی بخش داخلی خودرو بکلی تغییر کرده و دیگر هیچ اثری از طراحی کسل کننده و قدیمی مدل‌های قبلی به چشم نمی خورد، اما ناگفته نماند که وجود متریال بی کیفیت و صندلی‌های غیرارگونومیک X33 همچون گذشته کمی آزار دهنده بوده و تغییری درآن‌ها صورت نگرفته است.

مشخصات خودروی MVM X33

مشخصات فنی این خودرو نسبت به نسل قبل تغییر چشم گیری نداشته و شرکت ام‌وی‌ام تنها به استفاده از یک گیربکس CVT بسنده کرده است. عملکرد گیربکسCVT می‌تواند سواری نرم‌تر و مصرف سوخت کمتری را برای یک خودرو به ارمغان آورد، اما در کمال تعجب استفاده از این گیربکس در X33 اثر مثبت چشمگیری برای آن نداشته وما همچنان شاهد عملکرد ناهماهنگ گیربکس و مصرف بالای پیشرانه این خودرو هستیم.

در مجموع باید گفت که شاید ام‌وی‌ام توانسته باشد با ایجاد تغییر در ظاهر X33 محصولی پیشرفته‌تر تولید کند، اما به هیچ وجه نتوانسته ویژگی‌های دینامیکی این خودرو را ارتقا دهد و ما همچون گذشته با یک شاسی بلند کوچک مواجه هستیم که از مشکلاتی همچون استهلاک بالا، امکانات کم، کیفیت پایین قطعات و… برخوردار است.

نکات مثبت ام وی ام X33

قیمت مناسب – مصرف سوخت بهینه – گیربکس پیشرفته – ظاهر قابل قبول نسبت به نسل قبل

نکات منفی ام وی ام X33

مصرف بالای سوخت -کیفیت ساخت خیلی پایین – نفوذ صدا به داخل کابین

ایمنی ام وی ام X33

بر طبق اطلاعاتی که در سال 2011 توسط موسسه ANCAP (موسسه تست تصادف استرالیا) منتشر شده است این خودرو موفق به کسب تنها 2 ستاره از 5 ستاره ایمنی شده است.